Produkcja win rodziny Goretti rozpoczęła swój bieg we wczesnych latach ‘90. Przez niespełna 4 pokolenia z ojca na syna przenoszona jest tradycja, połączona w tle z krajobrazem winorośli, pielęgnowanym z dumą, czułością oraz ciągle wzrastającą jakością.
Poza historyczną winnicą, położoną na obszarze apelacji DOC Colli Perugia, w miejscowości Pila, prowincji Perugia, w latach ‘90 rodzina Goretti stworzyła także nowoczesną winnicę w Montefalco. Prowadzona pod marką “Le Mura Saracene”, specjalizuje się w produkcji dwóch najważniejszych win czerwonych: Sagrantino di Montefalco DOCG oraz Rosso di Montefalco DOC. Wytwarzane są z ciągłym przekonaniem o wysokiej jakości, bez improwizacji, ale z wielką pewnością i znajomością ziemi, klimatu oraz procesów produkcji.
Winnica rodziny Goretti ukazuje prawdziwą pasję i zamiłowanie do wiedzy o winie, które łączą się z poszanowaniem dla tradycji. Są przykładem na to, jak odwieczne zwyczaje i innowacyjne procesy mogą współgrać z naturą, otaczającą ich obszar.