Włoskie wina półwytrawne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

 

 

Wina półwytrawne oferowane w naszym sklepie pochodzą z różnych regionów Włoch. Starannie wyselekcjonowane przez nas szczepy i producenci to gwarancja satysfakcji dla smakoszy.

Wina włoskie półwytrawne charakteryzuje wytrawny początek ze słodkim finiszem – zachwycają koneserów lekką słodyczą resztkową i mocnymi aromatami owoców.

„Semi-secco” (półwytrawne) to określenie wina niemusującego o zawartości cukru resztkowego większego niż 9 i mniejszego niż 18 gramów na litr.

W przypadku wina musującego z oznaczeniem „semi – secco” (półwytrawne) zawartość cukru resztkowego może wynosić od 32 do 50 gramów na litr.

Jednak to, co nazywa się winem półwytrawnym, ma do zaoferowania znacznie więcej niż maksymalnie 18 gramów cukru resztkowego na litr. Przystępna kwasowość łączy się ze świeżymi, owocowymi akcentami szlachetnych owoców i jest uzupełniona dyskretną słodyczą. Dla wszystkich smakoszy, którzy nie mogą znaleźć tego, czego szukają w winach wytrawnych lub słodkich, wina półwytrawne mogą być idealnym rozwiązaniem smakowym.