Belvento Ciliegiolo Toscana Rosso IGT

CENA: 69.00 

Wino o kolorze intensywnej czerwieni z refleksami fioletowymi. W zapachu wyczujemy charakterystyczne aromaty czereśni ( ciliegia ), które dały nazwę szczepowi. Ponadto możemy wyczuć nuty ziemiste i mineralne oraz aromaty
eukaliptusa i migdałów.
W ustach harmonijne i jedwabiste. Delikatna kwasowość sprawia, że jest bardzo pijalne i wciągające.

Dopasowanie do potraw:

Podajemy zwłaszcza do czerwonych mięs: wołowiny, jagnięciny, a także do deski wędlin.

Apelacja

Pojemność

Region

Rodzaj

Smak

Styl

Szczep

Zawartość alkoholu

Zapytaj o produkt
W pobliżu antycznej miejscowości Suverete, na wzgórzach Val di Cornia, skąd widoczne jest również Morze Tyrreńskie, rozciąga się magia winnicy Petra. Dopieszczana nadmorskim wiatrem, pobudza historie oraz antyczne tradycje enologiczne Greków i Etrusków. Są to pojedyncze warstwy terenu, ludzi, ich przerwanej opowieści, którą winnica Petra pobudza i tworzy na nowo.

"Petra" to wysłuchany głos, który stał się wizją, projektami i obietnicami. Realizacja winnicy, zgodnie z filozofią Vittorio Moretti, tym samym założycielem winnicy BellavistaWinery, jest obecnie zarządzana przez jego córkę Francescę. Od 1996, czyli roku założenia, każde wyprodukowane wino to podróż przywołująca nieodkryte światło i serce wzgórz Val di Cornia. Pragnieniem są wina, z wielką zagadką nawiązującą do danego terenu oraz nieba.