Campo Melograno Aglianico del Vulture Riserva

Intensywna granatowa czerwień. Wino ukazuje wiele różnych aromatów, jak konfitura z jeżyn, wiśnie, suszone kwiaty, czarny pieprz czy zioła śródziemnomorskie. Na podniebieniu mocno zmysłowe, przepełnione zrównoważonymi taninami. Finisz zbudowany jest ze smaków kawy z korzennymi aromatami.

Dopasowanie do potraw:

Idealne w połączeniu z czerwonym mięsem, rostbefem, duszonym czy pieczonym mięsem. Świetne także z dojrzewającymi mocnymi serami.

Apelacja

Pojemność

Region

Rodzaj

Smak

Styl

,

Szczep

Zawartość alkoholu

Wina produkowane w Regio Cantina to historia rodziny składającej się z czterech pokoleń. Jest to również opowieść o przekazywaniu tradycji, jakości i pasji do wina. Przygoda przepełniona wielkim wysiłkiem przy jednoczesnym zachowaniu cierpliwości.

Regio Cantina mieści się w regionie Basilicata, gdzie specjalizuje się w produkcji Aglianico del Vulture. Wulkaniczne podłoże, ułożenie na wysokości 450 – 600 m n.p.m., to jedne z czynników sprzyjających uprawie tego antycznego szczepu. Zbiór winogron zazwyczaj odbywa się w okolicach listopada, a wina ze szczepu Aglianico del Vulture nadają się do długiego leżakowania.