Lavì Zibibbo Spumante Demi Sec

CENA: 49.00 

Wino o przejrzystym słomkowo-żółtym kolorze. Na początku czujemy aromaty cytrusów, które następnie przechodzą w nuty moreli i ananasa.
W ustach miękkie i eleganckie. Świetna równowaga między słodyczą a kwasowością.

Dopasowanie do potraw:

Pasuje zarówno jako aperitif jak również w połączeniu z daniami na bazie ryb. Poradzi sobie również ze słodyczami z czekolady.

Pojemność

Region

Rodzaj

Smak

Styl

, ,

Szczep

Zawartość alkoholu

Zapytaj o produkt
"Colomba Bianca" założona została w 1970 roku, jako spółdzielnia winogrodników w leżącej w południowo-zachodniej Sycylii prowincji Trapani.

Winnice położone są na obszarze rozciągającym się od wybrzeża na wysokość 600 metrów nad poziomem morza, charakteryzującym się dużą różnorodnością gleb i mikroklimatów.

W ofercie winnicy Colomba Bianca występują trzy różne kolekcje: Principe di Granatey, z dwoma sycylijskimi klasycznymi szczepami, drugaKORE jako prestiżowa marka firmy, która powstała dzięki projektowi podniesienia jakości, tworzą ją lokalne wina DOC Sicila. Natomiast trzeci projektRESILIENCE skupia się na czterech autochtonicznych szczepach winogron z Sycylii. Pochodzą one ze wiekowych winnic rozmieszczonych na wysokości 200 i 400 m n.p.m.