“Damarino” Ansonica

Delikatny jasno słomkowy kolor, łączy łagodne aromaty białych kwiatów bzu oraz nut owocowych, jak brzoskwinia i cytrusy. W ustach lekkie z przyjemnym, miękkim finiszem.

Ciekawostka: Etykieta Damarino przedstawia kobietę oraz kwitnące kwiaty winogron, będące synonim jej witalności i kobiecości. Powstała według gry artysty, zaskakująca jak samo wino. Dla winnicy Donnafugata wybór nowej etykiety jest aktem miłości, który rodzi się z chęci zaskakiwania w dalszym ciągu odbiorcę. Nie tylko poprzez artystyczną odsłonę wina, ale również organoleptyczną jakość. Niekończące się obrazy kobiety na etykietach Donnafugata opowiadają o emocjach, jakie może sprezentować samo wino.

Dopasowanie do potraw:

Świetne jako aperitif oraz z lekkimi daniami na bazie owoców morza i ryb.

Apelacja

Pojemność

Region

Rodzaj

Smak

Styl

Szczep

Zawartość alkoholu

Zapytaj o produkt
Naturalna gleba, odpowiednie położenie i wysokość nad poziomem morza, charakter klimatu i winorośli są najważniejszymi cechami dla powstającego wina. Ukazują w sposób prawdziwy unikatowe siedlisko winnicy.

Nazwa Donnafugata (uciekająca kobieta) przywołuje historię Marii Karoliny, matki Ferdynanda IV Barbona. To właśnie ona na początku lat 800 uciekła z Neapolu przed oddziałami napoleońskimi. Schronienie znalazła na Sycylii, gdzie obecnie znajduje się winnica Donnafugata. Wydarzenie to było inspiracją do stworzenia logo winnicy, które pojawia się na każdej butelce, a obrazuje twarz kobiety z rozwianymi włosami. W Donnafugata pojedynczy detal jest precyzyjnie dopracowany, a na każdy rodzaj wina dobrana jest inna etykietka. Pokazuje to z jak wielkim oddaniem winnica przekazuje swoje produkty dla przyszłych konsumentów. Pojedyncza etykietka zaprojektowana jest z myślą o ukazaniu unikatowego charakteru każdego z win.