‘Lavì’ Grillo Bio Spumante Extra Dry

Barwa słomkowo-żółta z zielonkawymi refleksami. Bukiet jest intensywny i złożony. Wyczuwalne świeżych i aromatycznych nuty białych kwiatów, takich jak kwiat pomarańczy i czarnego bzu z wykończeniem nut cytrusowych. W degustacji można wyróżnić nuty liści pokrzywy i szałwii, jaśminu i melona. W smaku mineralne, żywe i świeże.

Dopasowanie do potraw:

Idealnie komponuje się z przystawkami na bazie ryb i warzyw, drugimi daniami z białym mięsem i świeżymi daniami z mozzarellą, anchois i pomidorami cherry.

Pojemność

Region

Rodzaj

Smak

Styl

,

Szczep

Zawartość alkoholu

Zapytaj o produkt
"Colomba Bianca" założona została w 1970 roku, jako spółdzielnia winogrodników w leżącej w południowo-zachodniej Sycylii prowincji Trapani.

Winnice położone są na obszarze rozciągającym się od wybrzeża na wysokość 600 metrów nad poziomem morza, charakteryzującym się dużą różnorodnością gleb i mikroklimatów.

W ofercie winnicy Colomba Bianca występują trzy różne kolekcje: Principe di Granatey, z dwoma sycylijskimi klasycznymi szczepami, drugaKORE jako prestiżowa marka firmy, która powstała dzięki projektowi podniesienia jakości, tworzą ją lokalne wina DOC Sicila. Natomiast trzeci projektRESILIENCE skupia się na czterech autochtonicznych szczepach winogron z Sycylii. Pochodzą one ze wiekowych winnic rozmieszczonych na wysokości 200 i 400 m n.p.m.