Marese Bombino Bianco Castel del Monte DOC

CENA: 54.00 

Kup całą skrzynkę (6 sztuk) i otrzymaj dodatkowo 5% rabatu

307.8 zł / skrzynkę (51.3zł / sztukę) - Oszczędzasz: 16.2 zł

Słomkowy żółty kolor z zielonkawymi refleksami. Rześki, owocowy bukiet z nutami jabłka; podniebienie bogate w owoce, dobrze wyważone, z pikantną żyłą kwasowości.

Dopasowanie do potraw:

Idealne uzupełnienie przystawek z owoców morza, ostryg i makaronów, a także ryb i drobiu.

Apelacja

Pojemność

Region

Rodzaj

,

Smak

Styl

,

Szczep

Zawartość alkoholu

Zapytaj o produkt
Korzenie rodziny de Corato sięgają głęboko w rolnictwo Apulii. Tutaj, na wsi w Andrii, pod koniec lat 40. Sebastiano de Corato założył Azienda Vinicola Rivera, zainspirowany wizją realizacji i zwrócenia uwagi świata na ogromny potencjał uprawy winorośli w regionie Castel del Monte.

Szybko pojawiło się powszechne uznanie i od tego czasu Rivera stała się punktem odniesienia dla produkcji wina gatunkowego Puglia i siłą napędową jego odrodzenia, również dzięki innowacjom zarówno w winnicach, jak i produkcji wina wprowadzonym od wczesnych lat osiemdziesiątych przez jego syna Carlo. Dzisiaj, przy udziale trzeciego pokolenia rodziny reprezentowanej przez synów Carlo, Sebastiano i Marco, Rivera kontynuuje z dumą i odnowionym zaangażowaniem produkcję win, które wymownie wyrażają intensywny, ale elegancki charakter tej ziemi i jej rodzimych odmian winogron.

Filozofia winiarstwa jest rygorystycznie stosowana na każdym etapie procesu: zarządzanie winnicą, zbiór winogron, winiarstwo, dojrzewanie i butelkowanie; najnowocześniejsze praktyki winiarskie i enologiczne są powiązane z najwyższym szacunkiem dla naturalnych procesów, a wszystkie działania koncentrują się na osiągnięciu zrównoważenia środowiskowego i gospodarczego oraz ciągłej poprawie jakości.