“Mille E Una Notte” Nero D’Avola, Petit Verdot, Syrah

Szlachetna wersja Nero d’Avola, z przenikliwą rubinową czerwienią. Zmysły węchowe otaczają aromaty dojrzałych, słodkich owoców. Pojawiają się także fiołkowe nuty, z tytoniowymi akcentami na końcówce. Wino, które ukazuje w smaku wielką strukturę i znaczący charakter. Alkohol przemienia się w zrównoważone taniny, a ciągłość zapachu i węchu jest długotrwała oraz perfekcyjna.
Ciekawostka: Pałac zaprezentowany na etykietce to miejsce schronienia królowej Marii Caroliny podczas ucieczki z Neapolu. Był to również ulubiony dom pisarza Tomasi di Lampedusa w miejscowości Santa Margherita Belice. Gabriella Anca Rallo uwięziła obraz i osadziła go w niebie z powieści “Księga tysiąca i jednej nocy”, przepełnionym gwiazdami oraz bogatym w obietnice.

Dopasowanie do potraw:

Pasuje w sposób idealny do potraw z czerwonym mięsem, jak wieprzowina czy jagnięcina. Do spróbowania także z daniami na bazie mocno przyprawionych ryb.

Rodzaj

Smak

Region

Szczep

, ,

Styl

, ,

Apelacja

Pojemność

Zawartość alkoholu

Naturalna gleba, odpowiednie położenie i wysokość nad poziomem morza, charakter klimatu i winorośli są najważniejszymi cechami dla powstającego wina. Ukazują w sposób prawdziwy unikatowe siedlisko winnicy.

Nazwa Donnafugata (uciekająca kobieta) przywołuje historię Marii Karoliny, matki Ferdynanda IV Barbona. To właśnie ona na początku lat 800 uciekła z Neapolu przed oddziałami napoleońskimi. Schronienie znalazła na Sycylii, gdzie obecnie znajduje się winnica Donnafugata. Wydarzenie to było inspiracją do stworzenia logo winnicy, które pojawia się na każdej butelce, a obrazuje twarz kobiety z rozwianymi włosami. W Donnafugata pojedynczy detal jest precyzyjnie dopracowany, a na każdy rodzaj wina dobrana jest inna etykietka. Pokazuje to z jak wielkim oddaniem winnica przekazuje swoje produkty dla przyszłych konsumentów. Pojedyncza etykietka zaprojektowana jest z myślą o ukazaniu unikatowego charakteru każdego z win.