Orizzonte Supertuscan

Bardzo intensywny czerwony kolor granatu z fioletowymi refleksami. Zgrabny, intensywny nos z nutami małych czerwonych owoców, takich jak jagoda, czarna wiśnia i czarna porzeczka; fioletowy kwiatowy i pikantny czarny pieprz. Pełny, ciepły i lekko suchy smak z owocowym wykończeniem jeżyny i śliwki.

Dopasowanie do potraw:

Oczywiście można je łączyć z mięsem, pikantnymi potrawami i serami. Jest to jednak wino bardziej polecane dla przyjemności degustacji jako przyjemnego momentu na połączenie ze smacznym serem, a także w tym przypadku deserami o bardzo mocnych smakach.

Apelacja

Pojemność

Region

Rodzaj

Smak

Styl

,

Szczep

Zawartość alkoholu

Posiadłość nosi nazwę „Donna Olimpia 1898”. W 1898 r. Gherardo della Gherardesca podał nazwisko swojej żony, Olimpii Alliaty, pani z Biserno, do posiadłości, aby uczcić 25. rocznicę ślubu. Osiedle zajmuje powierzchnię około 60 hektarów i znajduje się w DOC Bolgheri. Rozciąga się na pasie lądu, który biegnie od Km 167,8 drogi Aurelia do wewnątrz przez około 1,2 km. Morfologia terenu jest płaska i składa się z 40 hektarów winnic i gruntów ornych.

Donna Olimpia 1898 była pomysłem Guido Folonari, spadkobiercy jednej z najbardziej historycznych włoskich rodzin winiarskich, która postanowiła rozwinąć w 2001 roku ambitny projekt winiarski.