Pinot Bianco

Jasny słomkowo-żółty kolor. Elegancka ekspresja aromatyczna z bogatym charakterem. Bukiet składa się z delikatnych nut kwiatów magnolii, jaśminu i dojrzałych owoców (gruszka, cytrusy). Smak świeży i szlachetny.

Dopasowanie do potraw:

Idealnie łączy się z daniami na bazie ryb, roślin strączkowych czy warzyw. Sprawdzi się również z białym mięsem czy owocami morza.

Rodzaj

Smak

Region

Szczep

Styl

,

Apelacja

Pojemność

Zawartość alkoholu

Zapytaj o produkt
Ich determinacja, aby wytwarzać wino najwyższej jakości, ma swoje korzenie w tradycyjnych wartościach kultury winogrodniczej.

Wininnica znajduje się w Prepotto, na wschodzie regionu Friuli Venezia Giulia, blisko granicy ze Słowenią, 30 kilometrów od północnego wybrzeża Morza Adriatyckiego i na południe od PrealpiGiulie.

Rodzina Petrussa przywiązuje największą wagę do tego, aby uprawa winorośli, na 10 hektarach posiadanych przez nią winnic, przebiegała zgodnie z modelem zintegrowanym czyli opartym na ręcznej produkcji.

Wszystkie czynności wokół winnicy Petrussa wykonywane są ręcznie, co minimalizuje ingerencję w środowisko i udział maszyn. Dzięki temu tamtejsze obszary rolne zachowują swoją naturalność, zapewniając integralność i autentyczność wytwarzanym tam winom.