Pinot Nero IGT Colli Trevigiani

CENA: 239.00 

Barwa mocno rubinowa z odcieniami czerwonego granatu. Pierwszy zapach przepełniony dojrzałymi malinami, poziomkami i owocu tamaryndowca. Następnie pojawiają się bardziej złożone aromaty balsamiczne eukaliptusa, gorzkiej czekolady oraz kandyzowanych cytrusów. W smaku świeże, ze słodkimi taninami, zaokrąglone. Mocno zrównoważone, miękkie z ciepłym finiszem.

Dopasowanie do potraw:

Świetne w połączeniu z cielęciną, jagnięciną oraz serami owczymi i kozimi.

Rodzaj

Szczep

Region

Apelacja

Smak

Styl

Zawartość alkoholu

Pojemność

Zapytaj o produkt
Francesco Serafini i Antonello Vidotto, enolodzy i rolnicy, założyli winnicę w 1986 roku w miejscowości Narvesadella Battaglia. W pobliżu ruin Abbazia, czyli miejscu gdzie w latach od 1551 do 1555 poeta MonsignordellaCasa stworzył dzieło „Galateo”, na terytorium Republiki Weneckiej, która już w tamtych czasach była słynna ze swoich win czerwonych.

Od 1987 roku, na przestrzeni 20 hektarów produkują najlepsze winogrona w okolicy. Jakość win to rezultat ich pieczołowitej i uważnej pracy w winnicy.

Zdrowe oraz dojrzałe winogrona są uzyskiwane poprzez wysokie standardy pracy manualnej i powolnej produkcji. Przy tym nie tracąc zmysłu i proporcji, podtrzymując siły i możliwości ziemi, powietrza i klimatu. Będąc zadowolonym
z limitowanej produkcji, która rośnie w powolnym tempie respektując charakter i szlachetność całego rezultatu.