Poppóne Rosso IGT delle Venezie

CENA: 134.00 

Wynik bilansu procentowych, starzenia się i dojrzewania: wszystkie one przyczyniają się do produkcji tego nektaru z suszonych winogron Merlot i Pignolo. Winogrona Merlot zbiera się w najlepszym dojrzewaniu fenolowym. Poddane są procesowi suszenia, pozbawienia łodyg, fermentacji i macerowane, a na koniec delikatnie prasuje i umieszcza w pojemnikach ze stali nierdzewnej, gdzie spoczywają przez ponad rok. Następnie miesza się je z doskonale zbilansowanym procentem winogron Pignolo, historycznych i rzadkich autochtonicznych odmian winorośli friulskiej, o surowym i zdecydowanym charakterze. Winogrona pignolo są zbierane do pełnego dojrzewania, odznaczone, rozdrobnione i pozostawione do fermentacji: wino jest następnie poddawane starzeniu w tonachaux przez 12 miesięcy.

Winogrona Merlot zbiera się w najlepszym dojrzewaniu fenolowym, a następnie kładzie na proces suszenia, destemmed, kruszy, fermentuje, maceruje, a na koniec delikatnie prasuje i umieszcza w pojemnikach ze stali nierdzewnej, gdzie spoczywają przez ponad rok. Następnie miesza się je z doskonale zbilansowanym procentem winogron Pignolo, historycznych i rzadkich autochtonicznych odmian winorośli Friuli; dobrze zdefiniowane i surowe winogrona, które dzięki gęstym garbnikom nadają się na długie lata rozwoju. Winogrona Pignolo są zbierane, gdy są w pełni dojrzałe, a następnie poddawane destrukcji, kruszone i poddawane fermentacji: wino starzeje się ostatecznie w tonneaux przez 12 miesięcy. Winogrona pignolo są zbierane, gdy są w pełni dojrzałe, odznaczone, rozdrobnione i pozostawione do fermentacji: wino jest następnie poddawane starzeniu w tonachaux przez 12 miesięcy.

Apelacja

Pojemność

Region

Rodzaj

Smak

Styl

Szczep

,

Zawartość alkoholu

Zapytaj o produkt
Quasi Centro to prawie sto lat historii i praca czterech pokoleń. Dziś firma ANTONUTTI VINI jest prowadzona z pasją przez Adrianę i Lino, Caterinę, Nicolę i Riccardo. Winnica obejmuje około pięćdziesięciu hektarów w samym sercu Grave del Friuli. Lokalizacja marginalna i peryferyjna, z dala od światła reflektorów, ale jest to klucz do zrozumienia historii i wiedzy zdobywanej na przestrzeni lat.