Principe di Granatey Grillo DOC Sicilia Bio

CENA: 39.00 

Wino w kolorze słomkowej, błyszczącej żółci. Bukiet delikatny, złożony z owoców tropikalnych, melona, ananasa, z lekkimi nutami białych kwiatów. Kredowe (wapienne) podłoże i chłodny klimat podkreślają charakterystyczny smak owoców tropikalnych i aromat wina.

Dopasowanie do potraw:

Doskonałe w połączeniu z rybami i owocami morza, świetne jako aperitif.

Rodzaj

Smak

Region

Szczep

Styl

Apelacja

Pojemność

Zawartość alkoholu

Zapytaj o produkt
"Colomba Bianca" założona została w 1970 roku, jako spółdzielnia winogrodników w leżącej w południowo-zachodniej Sycylii prowincji Trapani.

Winnice położone są na obszarze rozciągającym się od wybrzeża na wysokość 600 metrów nad poziomem morza, charakteryzującym się dużą różnorodnością gleb i mikroklimatów.

W ofercie winnicy Colomba Bianca występują trzy różne kolekcje: Principe di Granatey, z dwoma sycylijskimi klasycznymi szczepami, drugaKORE jako prestiżowa marka firmy, która powstała dzięki projektowi podniesienia jakości, tworzą ją lokalne wina DOC Sicila. Natomiast trzeci projektRESILIENCE skupia się na czterech autochtonicznych szczepach winogron z Sycylii. Pochodzą one ze wiekowych winnic rozmieszczonych na wysokości 200 i 400 m n.p.m.