Salice Salentino DOC Rosso

CENA: 44.00 

Kup całą skrzynkę (6 sztuk) i otrzymaj dodatkowo 5% rabatu

250.8 zł / skrzynkę (41.8zł / sztukę) - Oszczędzasz: 13.2 zł

Głęboki rubinowa czerwień. Bogaty bukiet z nutami suszonej śliwki i wiśni. Obfity i złożony w ustach, z dobrą strukturą i wykończeniem wykazującym przyjemną, gorzką nutę typową dla winogron negroamaro.

Dopasowanie do potraw:

Jako bardzo wszechstronne wino, którym można delektować się samodzielnie lub do makaronów, zup i mięs. Podawać w chłodnej temperaturze pokojowej.

Apelacja

Pojemność

Region

Rodzaj

Styl

Szczep

,

Zawartość alkoholu

Smak

Zapytaj o produkt
Korzenie rodziny de Corato sięgają głęboko w rolnictwo Apulii. Tutaj, na wsi w Andrii, pod koniec lat 40. Sebastiano de Corato założył Azienda Vinicola Rivera, zainspirowany wizją realizacji i zwrócenia uwagi świata na ogromny potencjał uprawy winorośli w regionie Castel del Monte.

Szybko pojawiło się powszechne uznanie i od tego czasu Rivera stała się punktem odniesienia dla produkcji wina gatunkowego Puglia i siłą napędową jego odrodzenia, również dzięki innowacjom zarówno w winnicach, jak i produkcji wina wprowadzonym od wczesnych lat osiemdziesiątych przez jego syna Carlo. Dzisiaj, przy udziale trzeciego pokolenia rodziny reprezentowanej przez synów Carlo, Sebastiano i Marco, Rivera kontynuuje z dumą i odnowionym zaangażowaniem produkcję win, które wymownie wyrażają intensywny, ale elegancki charakter tej ziemi i jej rodzimych odmian winogron.

Filozofia winiarstwa jest rygorystycznie stosowana na każdym etapie procesu: zarządzanie winnicą, zbiór winogron, winiarstwo, dojrzewanie i butelkowanie; najnowocześniejsze praktyki winiarskie i enologiczne są powiązane z najwyższym szacunkiem dla naturalnych procesów, a wszystkie działania koncentrują się na osiągnięciu zrównoważenia środowiskowego i gospodarczego oraz ciągłej poprawie jakości.