“Satén” Vintage Brut Franciacorta

Jasno, słomkowy kolor ze złotymi refleksami. Ukazuje intensywny bukiet złożony z owocowych aromatów, jak jabłko, cytrusy, z orzechowym finiszem. Smak elegancki i świeży, w którym świetnie wyważona kwasowość wspiera idealnie zbudowaną owocową strukturę.

Dopasowanie do potraw:

Świetne jako aperitif, ale także pasuje do różnych przystawek, jak rybny tatar. Łączy się z daniami na bazie grillowanych warzyw, ryb, białego mięsa czy owoców morza.

Rodzaj

Smak

Region

Szczep

Styl

Apelacja

Pojemność

Zawartość alkoholu

Na północy Włoch, pośród wzgórz Franciacorta, winnica Bellavista wprowadza nową energię do świata win. Chroniąc przyrodę, promując bioróżnorodność, nadając godność pracującej ziemi oraz komunikując walory odziedziczone z poprzednich generacji, nadają “nową atmosferę i paliwo”, które napędza przyszłość win Bellavista.

Winnica powstaje w 1977 roku zgodnie z wizją właściciela - Vittorio Moretti. W 1979 roku projektuje on nową butelkę, inspirując się kształtami starożytnych ołowiowych dzbanków. Z myślą o Bellavista, nadał niewinność i harmonię, idealną dla ewolucji win Franciacorta.

Przygoda z przyrodą tworzy się każdego dnia. Życie jest stałym wynalazkiem. Jedynie uważnie słuchając odgłosów natury: wody, ziemi, powietrza i światła, możemy z wrażliwością tworzyć nowe rzeczy. Tylko w winnicy i zakątkach piwnic można uzyskać odpowiednie warunki to wytworzenia inspirujących win, win Bellavista.