“Sul Vulcano” Etna Bianco

Słomkowo-żółty kolor ze złotymi refleksami. Na nosie prezentuje wyrafinowany bukiet białych kwiatów połączony z delikatnymi cytrusowymi i roślinnymi zapachami, a następnie mineralne nuty krzemienia. Na podniebieniu otula się, świeża i mleczna, charakteryzuje się wyraźną mineralnością i trwałością.

Dopasowanie do potraw:

Idealne do skorupiaków, pierwszych dań wegetariańskich i borowików.

Apelacja

Pojemność

Region

Smak

Styl

,

Szczep

Zawartość alkoholu

Naturalna gleba, odpowiednie położenie i wysokość nad poziomem morza, charakter klimatu i winorośli są najważniejszymi cechami dla powstającego wina. Ukazują w sposób prawdziwy unikatowe siedlisko winnicy.

Nazwa Donnafugata (uciekająca kobieta) przywołuje historię Marii Karoliny, matki Ferdynanda IV Barbona. To właśnie ona na początku lat 800 uciekła z Neapolu przed oddziałami napoleońskimi. Schronienie znalazła na Sycylii, gdzie obecnie znajduje się winnica Donnafugata. Wydarzenie to było inspiracją do stworzenia logo winnicy, które pojawia się na każdej butelce, a obrazuje twarz kobiety z rozwianymi włosami. W Donnafugata pojedynczy detal jest precyzyjnie dopracowany, a na każdy rodzaj wina dobrana jest inna etykietka. Pokazuje to z jak wielkim oddaniem winnica przekazuje swoje produkty dla przyszłych konsumentów. Pojedyncza etykietka zaprojektowana jest z myślą o ukazaniu unikatowego charakteru każdego z win.