PERTICAIA

Perticaia, w archaicznym języku Umbrii, było słowem, którym nazywano pług, prawdopodobnie narzędzie, które bardziej niż jakiekolwiek inne stanowi symbol przejścia od hodowli owiec do rolnictwa, z którym cała ludzkość nawiązała w rzeczywistości głęboką i nierozerwalną więź z ziemią.
Właśnie dla tej nierozerwalnej więzi z ziemią konsekwentnie powstało głębokie zakorzenienie w tym terytorium. 50 hektarów winnic należących do rodziny Becca znajduje się w Montefalco, dokładnie w Casale.

PERTICAIA

W sercu zielonej Umbrii, właściciele, po zakupie ziemi i posadzeniu winnic, rozpoczęli budowę nowoczesnej winnicy, doskonale wpasowującej się w otaczające środowisko. Wśród rzędów, oprócz oczywiście Sagrantino, znajdują się również odmiany Sangiovese, Colorino, Trebbiano Spoletino i Grechetto. W każdym razie winorośle uprawiane z pełnym poszanowaniem środowiska, przyrody i ekosystemu.

W piwnicy każdy etap produkcji ma na celu uwydatnienie tego, co pora roku i terytorium były w stanie wyrazić w owocach. W ten sposób dziś Perticaia jest modelem ekologicznej farmy dla tego terytorium: piwnica zdolna do produkcji win o wielkiej wyrazistości i elegancji, odkrywanych jeden po drugim, aby nawiązać kontakt z Umbrią.