Co znaczy Le Barbatelle

Co znaczy Le Barbatelle?

Le Barbatelle, z włoskiego oznacza korzenie i nasiona winorośli, które będą wydawać owoc tylko wtedy, gdy są kultywowane z należytą troską, oddaniem i szacunkiem dla tradycji.
Od początku spółka Le Barbatelle kojarzona jest z produktami wysokiej jakości, przeprowadzając ciągłą selekcję i poszukując nowych oraz unikatowych etykiet. Zawdzięcza to długotrwałej, silnej i opartej na zasadzie wyłączności relacji z włoskimi producentami win.

Nasza oferta

Największy wybór Prosecco w Polsce
Szeroka selekcja win włoskich z regionów klasycznych, jak też ze szczepów autochtonicznych
Bezpośredni kontakt z producentami win
Degustacje i szkolenia z wyspecjalizowanym sommelierem
Wyjazdy enoturystyczne do różnych winiarskich zakątków Włoch

Oferta Le Barbatelle

Co wyróżnia Le Barbatelle

Co nas wyróżnia?

Firma prowadzona jest przez Włochów, co nadaje jej autentyczności.
Bezpośrednia, głęboka i bliskarelacja z producentami, z czasem ulegająca jedynie polepszeniu i wzmocnieniu.
Wino to nasza pasja, połączona z poszanowaniem tradycji i historii oraz dbałością o zrównoważony rozwój środowiska.

W naszej ofercie znajdują się tylko włoskie wina z różnych regionów, pieczołowicie wybrane na przestrzeni czasu, w dalszym ciągu dobierane i dopasowywane do potrzeb zmieniającego się rynku.

Historia

Historia

Le Barbatelle Sp. z o.o. od 2013 roku zajmuje się sprzedażą i promocją włoskich win na terenie Polski. Historyczne korzenie firmy pochodzą z terenów ziemi Prosecco, znajdującej się w północno – wschodniej części Włoch. Kraina pięknych wzgórz wznosi się ponad Wenecją, a otoczona jest szczytami Dolomitów.

Założycielem firmy jest Miro Pianca, Włoch z miasta Conegliano, czyli stolicy Prosecco. W 1875 roku, jego prapradziadek – Antonio Carpené założył pierwszą we Włoszech szkołę Enologii (winoznawstwa), działającą po dziś dzień. To w niej właśnie rozwinęła się metoda wytwarzania wina musującego Prosecco – powszechnie znana jako Charmat. Antonio Carpené założył również pierwszą winnicę w celu produkcji musującego Prosecco.

Misja

Misja firmy oparta jest na ukazywaniu i rozpowszechnianiu włoskiej kultury wina. Przekazywaniu walorów związanych z degustowaniem wina, przyjemnością współdzielenia tego momentu oraz odkrywaniem nowych aromatów i smaków oraz historii, kryjącej się za powstaniem każdego z nich.

Misja

Le Barbatelle jest pierwszą w Polsce firmą promującą smaki i doznania z regionu Posecco, zamknięte zręcznie w butelce wina. Od północy naturalną granicę regionu wyznaczają Dolomity. Porośnięte winoroślą pagórki ciągną się aż po Wenecję.

Pochodzenie

Pochodzenie

Firma powstała w Conegliano – tym samym mieście, w którym wynaleziona została metoda Charmata, służąca obecnie do produkcji prosecco.

W 2013 roku Le Barbatelle przeniosła się do Polski, aby rozpowszechniać kulturę regionu,z którego się wywodzi. W naszym portfolio znajdują się też obecnie wyselekcjonowane z najwyższą starannością wina o innym pochodzeniu.

Dziedzictwo

Firmę Le Barbatelle i prosecco łączy osobista historia. Metoda wytwarzania prosecco została opracowana w pierwszej (i nadal działającej) włoskiej Szkole Enologicznej w Congeliano. Szkołę tę ufundował Antonio Carpene w roku 1876, pradziadek Miro Pianca, założyciela Le Barbatelle.

Dziedzictwo
Biuro i showroom:
ul. Sławęcińska 14 Macierzysz
05 - 850 Ożarów Mazowiecki


„Wino to najpiękniejszy dar bogów dla ludzi.” Platon

+48 605 080 106 info@lebarbatelle.com