Bolghieri Bianco

Jasny i żywy żółty słomkowy kolor o średniej intens ywności. Szeroki aromat netto z dodatkiem minerałów, cytrusów, białych kwiatów, nut karmelu i miodu. Pełny smak pikantnego smaku z trwałym i przyjemnym wykończeniem. Nazwa Donna Olimpia 1898 jest na cześć Olimpii Alliaty, pani Biserno i żony Gherardo della Gherardesca, która została ochrzczona w 1898 r. Z okazji 25 rocznicy ślubu.

Dopasowanie do potraw:

Idealne jako aperitif do przystawek. Pasuje do wszystkich ryb (skorupiaki, ale także ryby gotowane z sosami warzywnymi), carpacci. Białe mięso, takie jak kurczak lub indyk. Delikatne sery. Dzięki swojej strukturze doskonale komponuje się z smakiem przypraw i „oczyszcza” podniebienie w przypadku tłustych ryb (nie przytłacza smaku potraw).

Posiadłość nosi nazwę „Donna Olimpia 1898”. W 1898 r. Gherardo della Gherardesca podał nazwisko swojej żony, Olimpii Alliaty, pani z Biserno, do posiadłości, aby uczcić 25. rocznicę ślubu. Osiedle zajmuje powierzchnię około 60 hektarów i znajduje się w DOC Bolgheri. Rozciąga się na pasie lądu, który biegnie od Km 167,8 drogi Aurelia do wewnątrz przez około 1,2 km. Morfologia terenu jest płaska i składa się z 40 hektarów winnic i gruntów ornych.

Donna Olimpia 1898 była pomysłem Guido Folonari, spadkobiercy jednej z najbardziej historycznych włoskich rodzin winiarskich, która postanowiła rozwinąć w 2001 roku ambitny projekt winiarski.