Artystyczna przemiana etykiet win Donnafugata

Styczeń 18, 2019 Artystyczna przemiana etykiet win Donnafugata

Nadszedł czas na historię przepełnioną niezwykłą energią, powiewem nadziei, gdzie natura jest w pełnym rozkwicie, gdzie występuje połączenie tradycji, sztuki i zmysłów Sycylii…

Dlaczego “Donnafugata”?

Donnafugata_logo

Nazwa winnicy Donnafugata, oznacza z włoskiego – Uciekającą kobietę. Poczynając od nazwy, a kończąc na całej filozofii, winnica przenosi każdego w bajkowy i antyczny krajobraz. Cała opowieść o uciekającej kobiecie bierze swój początek w popularnej powieści „Il Gattopardo” (The Leopard), gdzie Donnafugata jest nazwą wartości majątkowej wyspy Salina.

Po narodzinach lokalnego mitu Donnafugata, w 1983 roku Stefano, Gabriella, Jose i Giacomo, tworzą winnicę przepełnioną inspiracjami. Przełożyło się to na kreację bogatej i oryginalnej opowieści, gdzie wino jest głównym bohaterem.

Family-Contessa-Entellina-Donnafugata

Artystyczna dusza winnicy

Przepiękną sztukę zauważymy już w momencie oglądania etykiet każdego z win. Za powstaniem każdej z nich stoi bogata historia, którą obrazuje ilustrator – Stefano Vitale. Obrazy łączą w sobie baśniowe widoki prosto z powieści „Il Gattopardo”. Ukazane są sycylijskie krajobrazy winnicy, w połączeniu z różnymi obliczami uciekającej kobiety.

Nowe oblicza win Sedàra i Tancredi

Dwie z pośród kilkunastu etykiet wyróżniają się w sposób szczególny. Jedną z nich jest historyczne wino czerwone Sedàra. Twarz kobiety staje się główną bohaterką nowej etykiety. Jest to ambitna i zniewalająca, zielonooka Angelica Sedàra, obrazująca uroczą Claudia Cordinale; główną postać filmu „Il Gattopardo” w reżyserii Luchino Visconti. Na etykiecie pozostaje widok niezwykłej winnicy Contessa Entellina, łączący się z przepiękną zamyśloną twarzą bohaterki. Obraz winnicy pojawiał się również w starej wersji, jedynie w odmiennej kolorystyce i skupiając się na innym przesłaniu.

Donna-Sedara
Stara etykieta wina Sedàra
Donna Sedara
Nowa etykieta wina Sedàra

Kolejnym winem, którego etykieta uległa przemianie jest Tancredi. Powstała jedynie dla rocznika 2015, składając hołd twórcy winnicy, Giacomo Rallo, zmarłemu w 2016 roku. Posiłkując się od zawsze motto Goethe: „Włochy bez Sycylii, nie pozostawiają w duszy żadnego obrazu: tutaj wszystko się rozpoczyna”; Rallo reprezentował czwartą generację antycznej sycylijskiej rodziny zadedykowanej winom najwyższej jakości.

Na nowej etykiecie wina Tancredi ukochana winnica Contessa Entellina zostaje przedstawiona w chmurach i marzycielskim krajobrazie, który na zawsze będzie towarzyszył temu wybitnemu wizjonerowi. W prawym górnym rogu natomiast widoczny jest obraz miejscowości Sambuca di Sicilia, skąd pochodzą niektóre szczepy, użyte w produkcji wina Tancredi. Wszystkie sny i marzenia Giacomo Rollo zostały przemienione w świetlaną przyszłość winnicy.

Donna Tancredi
Poprzednia etykieta wina Tancredi
Donna Tancredi
Nowa etykieta wina Tancredi

Bajkowa Sycylia

Wtapiając się w historię winnicy Donnafugata, nie tylko poznajemy uroki cudownej sycylijskiej opowieści, ale także oryginalne aromaty, próbując nieziemskich win. W swoim portfolio winnica posiada wina musujące, wina białe, wina różowe i wina czerwone. Każde z nich odkrywa przed sobą niespotykaną historię przemawiającą za powstaniem samego wina, ale także jego etykiety.

Magiczny świat Donnafugata przedstawia o wiele więcej, niż tylko zamiłowanie do wina…

Drogi Czytelniku, odkryj to sam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *