Włoskie wina półwytrawne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Włoskie wina półwytrawne

Włoskie wina półwytrawne zdobyły podniebienia i serca smakoszy na całym świecie. Jeśli i Ty cenisz ich smak, aromat, głęboką barwę, w Le Barbatelle zamówisz dobre wina półwytrawne prosto z włoskich winnic. Odbieramy je od sprawdzonych producentów, którzy produkcją trunków zajmują się od pokoleń. My zaś, jako znawcy i miłośnicy włoskiej kultury i włoskiego jedzenia, zapewniamy klientom dostęp do win półwytrawnych najwyższej jakości, bez konieczności odbywania przez nich częstych podróży do Italii.

Wina półwytrawne w kuchni

Do czego serwować wino półwytrawne? Takie trunki najczęściej podaje się z daniami z drobiu. Półwytrawne wino będzie więc idealnym dodatkiem do pieczonego kurczaka, duszonej gęsi lub kaczki. Doskonale smakuje także z owocami i słodkimi deserami. W przypadku Prosecco również dostępnego w naszym sklepie, zachęcamy zarówno do próbowania go samodzielnie jako aperitif, a także do serwowania go do lekkich jak i delikatnych potraw z łagodnych serów, białych ryb, owoców morza.

Podając włoskie wina półwytrawne, trzeba zadbać o temperaturę trunku. Najlepsza jest ta w granicach 12-14 stopni Celsjusza.

Wina półwytrawne z różnych regionów Włoch

Wina półwytrawne oferowane w naszym sklepie pochodzą z różnych regionów Włoch. Starannie wyselekcjonowane przez nas szczepy i producenci to gwarancja satysfakcji dla smakoszy.

Wina włoskie półwytrawne charakteryzuje wytrawny początek ze słodkim finiszem – zachwycają koneserów lekką słodyczą resztkową i mocnymi aromatami owoców.

„Semi-secco” (półwytrawne) to określenie wina niemusującego o zawartości cukru resztkowego większego niż 9 i mniejszego niż 18 gramów na litr.

W przypadku wina musującego z oznaczeniem „semi – secco” (półwytrawne) zawartość cukru resztkowego może wynosić od 32 do 50 gramów na litr.

Jednak to, co nazywa się winem półwytrawnym, ma do zaoferowania znacznie więcej niż maksymalnie 18 gramów cukru resztkowego na litr. Przystępna kwasowość łączy się ze świeżymi, owocowymi akcentami szlachetnych owoców i jest uzupełniona dyskretną słodyczą. Dla wszystkich smakoszy, którzy nie mogą znaleźć tego, czego szukają w winach wytrawnych lub słodkich, wina półwytrawne mogą być idealnym rozwiązaniem smakowym.