BORTOLOTTI

Misją firmy CantineBortolotti, stworzonej w 1947 przez Umberto Bortolottiego, zawsze było zapewnienie połączenia szacunku dla tradycji z zaspokojeniem potrzeb najbardziej wymagających konsumentów. Syn założyciela, Bruno oraz jego bratanek Daniele od lat zachowują tę samą filozofię prowadzenia winiarni.

"Bortolotti" specjalizuje się w produkcji niestandardowych rozmiarów butelek, takich jak 0,20L, idealnych do minibarków, oraz nietypowych win sprzedawanych na kieliszki na specjalne życzenie klienta.

Gesty, opowieść i okresowość pracy stały się tradycją i kulturą miejscowej ludności. Dobroczynny klimat i bogata mineralna gleba oraz ich praca nad jakością winogron. Dzisiaj winnica proponuje różne wina musujące z terenów Valdobbiadene DOCG , zarówno w wersji Dry, jak i Brut, w dużych wymiarach ( 3l – Jeroboam) oraz małych butelkach – 0,20 l.

Pomiędzy wzgórzami Conegliano i Valdobbiadene powstała bogata i długa historia, sięgająca prawie 70 lat, gdzie Umberto Bortolotti produkuje najwyższej jakości wina musujące.