GALANTINO

Początki rodzinnej firmy Galantino sięgają 1926 roku, kiedy to Vito Galantino wykazał się dalekowzrocznością i determinacją, aby nabyć majestatyczny XIX-wieczny młyn i przekształcić go w tłocznię oliwy z oliwek. Od tego czasu dwa pokolenia rodziny Galantino prowadziły młyn, osiągając zawrotne wyżyny jakości.

Obecnie młyn Galantino wykorzystuje oliwki z posiadłości rodziny Fenice i od 2.000 sprawdzonych plantatorów. Ostrożne zbieranie owoców oliwek w najlepszym stadium dojrzałości, staranna selekcja, mycie i kruszenie w wielkich kamiennych młynach do oliwek, tłoczenie na zimno i separacja odśrodkowa wzmacniają smak i zapach oliwy z oliwek Galantino Extra Virgin.
Po analizie laboratoryjnej i ocenie organoleptycznej, i tylko wtedy, nasz Master of Olive Oil wybiera i certyfikuje oliwę.

Firmę Galantino znajdziesz w Bisceglie, w samym sercu Apulii. Region ten produkuje więcej oliwek niż gdziekolwiek indziej na świecie. Bisceglie to piękne średniowieczne miasto, położone na wybrzeżu Adriatyku 35 km na północ od Bari, otoczone starożytnymi kościołami, zabytkami, zamkami i tradycyjnymi apulijskimi domami, „trulli”.

Jest to kraina bogata w starożytne drzewa oliwne, które nadają nazwę oliwie znanej ze swojej jakości i stabilności. Przyczyniło się to do przyznania oliwie Galantino Extra Virgin Olive Oil chronionej nazwy pochodzenia (D.O.P) Terra di Bari – Castel del Monte, certyfikatu, który zapewnia pełną zgodność z cechami jakościowymi i smakowymi oliwy określonymi przez procedury produkcji D.O.P.