Włoskie wina różowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Wina różowe, o kobiecym kolorze, bukiecie smakowym i zapachowym, zyskały w ostatnich latach przychylność wielu miłośników wina – do tego stopnia, że uważa się je za wina modne.

Uwielbiamy je, ponieważ mogą być niezrównanymi towarzyszami podczas posiłku, eleganckimi i pełnymi wdzięku.

Charakterystyka win różowych

Po przygotowaniu moszczu bazowego następuje normalna fermentacja, tak jak w przypadku win białych. Często wina różowe są fermentowane w stali nierdzewnej, bez dojrzewania w drewnie, aby zachować owocowe i kwiatowe właściwości w nosie oraz świeżość na podniebieniu.

Wspólne bazy win różowych, białych i czerwonych

W niektórych przypadkach, jeśli odmiana winogron ma charakter i dobrą budowę, jak w przypadku winogron międzynarodowych (Merlot, Cabernet Sauvignon itp.), można znaleźć produkty łączące cechy win białych i win czerwonych. Tak jest w przypadku niektórych różowych win degustowanych w ciemno, które podczas panelu degustacyjnego mylono z białymi w nosie i czerwonymi w ustach.

To jest właśnie magiczne połączenie rose: zawsze mogą być miłą niespodzianką!

Wina różowe w połączeniu z jedzeniem

Z winami różowymi można mieć wiele radości, ponieważ można je łączyć praktycznie z każdym daniem.

Sery, makarony, ryż i dania z warzywami

W przypadku win różowych o delikatnych aromatach i dobrej świeżości smaku, można je podawać do świeżych serów, makaronów i zimnych dań z ryżu oraz potraw na bazie warzyw, takich jak bogata parmigiana z bakłażana.

Różowe wino a mięso i owoce morza

Bezkonkurencyjne w przypadku skorupiaków. Mogą również towarzyszyć sosom mięsnym lub białym mięsom, jeśli są produkowane z winorośli o odpowiedniej strukturze i temperamencie.

W tym momencie wystarczy poeksperymentować, wybierając nawet połączenia jedyne w swoim rodzaju, takie jak trufle czy zapiekany makaron. Spróbuj!